Styropian grafitowy

Styropian grafitowy umożliwia najwyższy standard termoizolacji budynku. Nasza oferta umożliwia zastosowanie go nie tylko przy termoizolacji ścian, lecz także fundamentów, podłóg na gruncie i dachów płaskich. Zestaw styropianów grafitowych Knauf Therm tworzy kompleksową ofertę termoizolacji całego budynku pod hasłem „Grafitowy Dom”.

Wysoka jakość stosowanej technologii i domieszka grafitu w składzie, jak również starannie dopasowane do poszczególnych zastosowań parametry pozwalają stworzyć energooszczędny dom na miarę przyszłości. Klienci zaufali styropianowi grafitowemu rozumiejąc że jest to opłacalna inwestycja, która zaprocentuje niższymi wydatkami na energię, a co za tym idzie – wyższą wartością nieruchomości na kolejne dekady.

Oferujemy styropian grafitowy na fasady cięty z bloku oraz innowacyjne płyty formowane Knauf Therm ETIXX Fasada λ 31. Podłogi i dach możesz ocieplić przy pomocy: grafitowego styropianu EPS 80.

Poznaj styropiany grafitowe Knauf Therm!

ITB EKO - przyjazny wyrób

 

Czytaj więcej

Zalety styropianu grafitowego naszej marki

Osiągnięcie wysokiego stopnia izolacji termicznej jest ważne w każdym miejscu, w którym przebywają ludzie. Dotyczy to także budynków, które służą przechowywaniu wrażliwych na temperaturę towarów. Obecnie stosuje się w tym celu nowoczesne rozwiązania, takie jak styropian grafitowy. Wyróżnia się on wieloma zaletami, wśród których należy wymienić:

  1. Cieńszą warstwę izolacji. Ma to bezpośrednie przełożenie na ilość materiału wymaganego do stworzenia prawidłowo funkcjonującego systemu ochrony przed ubytkami ciepła. W efekcie można liczyć na lepsze oświetlenie pomieszczeń, ponieważ okna nie muszą być tak głęboko osadzone. Styropian grafitowy jest więc też dobrym sposobem na poprawienie estetyki budynków z wyżej wymienionych powodów.
  2. Korzystne ceny styropianu grafitowego. Warto tutaj podkreślić, że proponowany przez nas produkt jest nieznacznie droższy od standardowego białego styropianu. Nie powinno to jednak nikogo zniechęcić. Koszt ocieplenia będzie mniej więcej taki sam ze względu na to, że grafitowa wersja styropianu wymaga znacznie mniej materiału do osiągnięcia lepszych efektów. Właśnie dlatego ceny styropianu grafitowego są w praktyce niższe! Co więcej, nasz produkt może zostać zamontowany przy użyciu krótszych kołków. A to przekłada się na kolejną redukcję kosztów związanych z ocieplaniem.
  3. Znakomity współczynnik przewodzenia ciepła styropianu grafitowego. Wynosi on ≤ 0,031 W/(mK) lub ≤ 0,032 W/(mK) w zależności od modelu. To znacznie lepiej, niż w przypadku tradycyjnych rozwiązań, u których lambda wynosi mniej więcej 0,040 W/(mK). Właśnie z tego powodu styropian grafitowy jest tak korzystną alternatywą dla wszystkich innych materiałów służących termoizolacji.

Należy też dodać, że nasze produkty cechują się zdolnością samogaśnięcia, a ich klasę reakcji na ogień określa się jako E. Styropian grafitowy wymaga odpowiedniego, fachowego montażu oraz przechowywania. Zalecamy tutaj stosowanie zestawu wytycznych:

  • składowanie płyt przed montażem w miejscu zacienionym, nienarażonym na bezpośrednie działanie promieni słonecznych
  • przed przyklejeniem płyt należy ich powierzchnię (po obu stronach) przeszlifować celem zwiększenia przyczepności kleju
  • zalecane stosowanie kleju do styropianu zbrojonego włóknem
  • w trakcie prac powinno się używać osłonowych siatek elewacyjnych.

Jak wygląda kołkowanie styropianu grafitowego?

Chociaż kołkowanie nie jest wymagane w niektórych przypadkach, to i tak warto je zastosować. Może ono bowiem przynieść sporo korzyści. A kołkowanie styropianu grafitowego może okazać się prostsze niż w przypadku białego  dzięki jego mniejszej grubości płyt. Trzeba przy tym pamiętać, że montaż z pomocą kołków nie powinien odbywać się wcześniej, niż na 3 dni po przymocowaniu płyt. Kołkowanie styropianu grafitowego jest wręcz niezbędne, jeśli na elewacji – zamiast tynku – pojawią się ciężkie materiały wykończeniowe, takie jak kamień czy płyty ceramiczne. Na szczęście dzięki właściwościom naszego produktu nie powinny pojawić się żadne problemy podczas montażu.

Jaki styropian grafitowy wybrać?

Na naszą ofertę składa się kilka różnych modeli izolacji termicznej w postaci styropianu 3 w 1. Każdy z nich ma inne parametry, więc znajduje swoje zastosowanie w poszczególnych projektach. Wybór właściwego typu styropianu jest niezwykle ważny, jeśli chce się utrzymać odpowiedni komfort cieplny, a także stworzyć wytrzymałą bazę pod płyty warstwowe czy wypełnienie dylatacji. Zachęcamy więc do przeczytania opisów znajdujących się na naszej stronie www, aby rozwiać wszelkie wątpliwości.

Jeśli jednak pojawią się jakieś pytania, to z przyjemnością na nie odpowiemy. Pomożemy też w wyborze produktu. Aby dowiedzieć się, jaki styropian grafitowy spełni wymagania projektowe, wystarczy skontaktować się z nami telefonicznie bądź mailowo.