Styropian fundamentowy

Fundamenty są podstawą każdego budynku. Bez nich nie ma mowy o tym, by konstrukcja była stabilna i bezpieczna w użytkowaniu. Właśnie z tego powodu przygotowaliśmy dla Ciebie wyspecjalizowany styropian do izolacji fundamentów, który ochroni podziemne części budynku przed wilgocią, zmianami temperatury, czy obciążeniem mechanicznym.

Oferujemy dwa sprawdzone styropiany typu EPS 100 HYDRO z formy. To wyroby wyspecjalizowane w izolacji posadzek obciążonych i podziemnych elementów konstrukcji.

Styropiany Hydro występują w odmianie białej i grafitowej.

Wybierz odpowiedni dla siebie styropian fundamentowy!

Czytaj więcej

Jak wykonać ocieplenie fundamentów?

Wykonując ocieplenie fundamentów, należy stosować wyłącznie materiały, które są przeznaczone do tego celu. Ich specyfikacja techniczna musi spełniać trzy podstawowe warunki – gwarantować wysoką odporność na ściskanie, osiągać niski współczynnik przewodzenia ciepła lambda, a także wykazywać się niską i niezmienną nasiąkliwością w całym okresie użytkowania. Styropian fundamentowy montuje  się po wykonaniu izolacji z mas bitumicznych, która zapobiega przedostawaniu się wody. Do jego przyklejenia warto wykorzystywać klej poliuretanowy, który umożliwia wytworzenie trwałej spoiny już po kilkunastu minutach od nałożenia na materiał.

Kiedy styropian na fundamenty jest już na stałe przytwierdzony do ściany fundamentowej, można przystąpić do obłożenia ścian folią budowlaną oraz otoczenia konstrukcji ziemią. Styropian do fundamentów spełnia zatem niezwykle ważną rolę w procesie wznoszenia budynku. Od jakości tego materiału i jego montażu zależeć będą przyszłe właściwości izolacyjne w budynku. Dlatego warto podjąć początkowy wysiłek i dowiedzieć się, jaki styropian na fundamenty sprawdzi się najlepiej w danym przypadku. Oferta Knauf Therm obejmuje pełną gamę produktów wykorzystywanych do efektywnej realizacji projektów ociepleniowych. Wyznaczamy standardy jakościowe dla styropianu pod ocieplenie fundamentów, kierując się wieloletnim doświadczeniem i obecnością naszych produktów w dziesiątkach tysięcy budynków na terenie całego kraju.

Biały styropian fundamentowy – specyfikacja i zastosowanie

Oferujemy biały styropian do ocieplenia fundamentów w serii Expert HYDRO EPS 100 λ 36. Izolacja termiczna podziemnych elementów konstrukcyjnych wymaga zastosowania odpornych materiałów, których parametry izolacyjne nie ulegną zachwianiu na przestrzeni lat. Wykonanie ocieplenia fundamentów to proces jednorazowy. Błędy na tym etapie mogą skutkować wadami niemożliwymi do usunięcia. Nawet jeśli naprawa będzie możliwa, jej druzgocący koszt na długo zapadnie w pamięć inwestorom, którzy będą musieli podjąć taki wysiłek. Dlatego tak istotne jest zastosowanie wysokiej jakości materiału ociepleniowego. Styropian na ściany fundamentowe Expert HYDRO EPS 100 λ 36 umożliwia wykonanie efektywnej izolacji termicznej w całej rozciągłości fundamentów.

Po przytwierdzeniu do budynku materiału, takiego jak styropian fundament zyskuje doskonałe parametry termiczne, a właściwości utrzymywania temperatury wewnątrz budynku ulegają znacznej poprawie. Styropian do fundamentów świetnie sprawdza się również jako ochrona hydroizolacji przed uszkodzeniami mechanicznymi. Pozwala na eliminację liniowych mostków termicznych, a także umożliwia izolację termiczną cokołów.

W kwestii takiej jak izolacja fundamentów cena również odgrywa bardzo ważną rolę. Optymalizacja kosztów to cel większości inwestorów, którzy poszukują ekonomicznych materiałów bez kompromisów co do ich jakości. Biały styropian do izolacji fundamentów spełnia to kryterium, dlatego nasz produkt z serii Expert stanowi częsty wybór zarówno osób indywidualnych, jak i profesjonalnych ekip budowlanych.

Styropian na fundamenty grafitowy

W momencie, gdy zastosujemy odpowiedni styropian, fundament budynku nabiera optymalnych właściwości termicznych. Niekiedy projekty wymagają użycia materiałów, które będą się odznaczać zwiększoną wytrzymałością. W naszym asortymencie posiadamy również styropian na ściany fundamentowe w wersji grafitowej. Produkty z tej serii oznaczyliśmy jako Expert HYDRO EPS 100 λ 31. Niezwykle niski współczynnik lambda gwarantuje doskonałe właściwości izolacyjne. Niekwestionowaną zaletą styropianu grafitowego EPS 100 pozostaje jego wysoka wytrzymałość i możliwość zastosowania mniejszych  grubości płyt w porównaniu do klasycznego białego styropianu EPS 100. Dla grafitowego styropianu fundamentowego niestraszne są obciążenia nawet 3 ton na metr kwadratowy. Izolacja styropianem fundamentowym wymaga zastosowania uprzednio właściwej izolacji nieprzepuszczającej wody i wilgoci.

W porównaniu z tradycyjnym styropianem białym produkt z domieszkami grafitu umożliwia ograniczenie grubości do 30%, przy zachowaniu identycznych parametrów izolacji termicznej. Dzięki temu znajduje on zastosowanie w miejscach, gdzie priorytetem staje się minimalizacja grubości izolacji związana z dążeniem do maksymalizacji przestrzeni użytkowej. Knauf Therm Expert HYDRO EPS 100 λ 31 cechuje się dużymi wymiarami pojedynczej płyty 1200*600 mm (standardowa płyta 1000*500mm), co znacznie przyspiesza montaż. Styropianowe płyty grafitowe HYDRO posiadają także zwiększoną hydrofobowość, osiąganą na etapie produkcji pojedynczych płyt w technologii formowania w prasie.