Styropian elewacyjny

W ofercie Knauf Therm znajdziesz styropian elewacyjny, dzięki któremu wykonasz izolację ścian i elewacji.

Biorąc pod uwagę Twoje zróżnicowane potrzeby, przygotowaliśmy płyty w wersji z krawędziami płaskimi lub frezowanymi umożliwiającymi układanie ich „na zakładkę”. W swojej ofercie posiadamy również styropian grafitowy, który dzięki lepszym parametrom izolacyjnym gwarantuje skuteczne ocieplenie przy cieńszych płytach. Dzięki temu możesz go używać na balkonach i loggiach, bez straty powierzchni użytkowej.

Styropian fasadowy Knauf Therm to najczęściej wybierane produkty izolacyjne w naszej ofercie. Do wyboru masz cięte płyty styropianowe o współczynnikach Lambda: 0,042, 0,040, 0,032, 0,031.

Wśród styropianów na fasadę w naszej ofercie znajdziesz również unikatowe płyty z formy Knauf Therm ETIXX λ 31.

Sprawdź pełną ofertę styropianów elewacyjnych Knauf Therm!

Czytaj więcej

Styropian elewacyjny a współczynnik lambda

Najważniejszym kryterium oceny jakości styropianu elewacyjnego pozostaje współczynnik lambda, który określa przewodnictwo cieplne. Im mniejsza wartość lambda, tym mniej ciepła przedostanie się na zewnątrz przez warstwę styropianu. Skuteczność termoizolacji będzie w dużej mierze zależała od konfiguracji pokrycia styropianem elewacyjnym. Właściwe dobranie grubości styropianu do muru pozwoli zagwarantować osiągnięcie wskazanego w projekcie współczynnika przenikania ciepła U, który obecnie wynosi 0,20 W/(m2K)) . Styropian grafitowy wykazuje większą zdolność izolacyjną niż biały styropian elewacyjny o tej samej grubości. Zatem grubość termoizolacji także może ulec zmniejszeniu. Wybór grubości styropianu elewacyjnego staje się o wiele łatwiejszy, jeśli korzystamy z oferty obejmującej kompleksowy asortyment. Knauf Therm to renomowany producent styropianu elewacyjnego wysokiej jakości w rozmaitych wersjach, które umożliwiają dobranie materiału do specyfikacji każdego projektu.

Styropian na elewację – oferta Knauf Therm

Zachęcamy do zapoznania się z asortymentem styropianu fasadowego, który stworzyliśmy w oparciu o wieloletnią analizę zapotrzebowania branży budowlanej. Termoizolacja prowadzona z wykorzystaniem naszych produktów oferuje niezrównaną wygodę montażu, a także wieloletnią skuteczność izolacyjną. Współczesne prace termoizolacyjne wykorzystują trzy rodzaje styropianów: biały, grafitowy i uniwersalny styropian na elewacje 3w1.

Styropian elewacyjny biały

Proponujemy biały styropian na elewacje z serii Technic Fasada, występujący w dwóch wersjach współczynnika lambda: 40 i 42. Specyfikacja produktowa dołączona do opisu każdego rodzaju styropianu obejmuje takie informacje jak: kształt krawędzi, wymiary, waga w przeliczeniu na metr sześcienny, klasa reakcji na ogień, poziom wytrzymałości na zginanie, a także wytrzymałość na rozciąganie. Warto zapoznać się z wszystkimi parametrami technicznymi przed zakupem, konfrontując je z założeniami projektu inwestycji. Jeśli zdecydujemy się na biały styropian elewacja, zyskamy ekonomiczną metodę ocieplenia, która przynosi znakomite rezultaty. Ten rodzaj materiału doskonale sprawdzi się przy izolacji termicznej na powierzchni ściany szkieletowej, wypełnianiu dylatacji czy ocieplaniu ościeży i nadproży okiennych. Kupując styropian elewacyjny, cena odgrywa ważną rolę w procesie realizowania inwestycji. Dlatego styropian biały stał się niezwykle popularny, ze względu na doskonałą relację ceny do jakości.

Styropian fasadowy grafitowy

W ofercie Knauf Therm znajduje się także styropian grafitowy, który oferuje wiele zalet w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań. Przede wszystkim pozwala na zmniejszenie grubości warstwy izolacji  o 25-30% przy zachowaniu takich samych parametrów izolacyjnych. Ma to szczególne znaczenie dla powierzchni zewnętrznych, gdzie zachowanie maksymalnej przestrzeni użytkowej okazuje się równie ważne, co efektywność ocieplenia. Nasz katalog produktów termoizolacyjnych obejmuje grafitowy styropian na fasadę z serii Expert Fasada EPS, Etixx Fasada EPS, a także Expert Fasada 3w1. Współczynnik lambda osiąga wartości 31 i 32 co gwarantuje doskonałe parametry procesu izolacji termicznej w budynku. Na szczególną uwagę zasługuje produkt Etixx Fasada z lambdą 31 (0,031 W/

(mK). Tak niski współczynnik lambda został osiągnięty na etapie selekcji materiałów do produkcji. Styropian Etixx Fasada wykonano ze spienionego polistyrenu wzbogaconego cząstkami grafitu, a technologia formowania płyt w prasie zapewnia wysoką stabilność wymiarową oraz gładką powierzchnię.

Styropian 3w1

Kolejnym produktem w ofercie Knauf Therm, który zyskuje ogromną popularność inwestorów, jest styropian na fasadę Pro Fasada/Dach/Podłoga EPS 70, określany także jako styropian 3w1. Alternatywną wersją tego rozwiązania staje się także Knauf Therm Expert Fasada/Dach/Podłoga EPS 80, który łączy uniwersalność zastosowania z wykorzystaniem w swojej konstrukcji domieszek grafitowych. Jak sama nazwa wskazuje, płyty styropianowe z tej serii umożliwiają kompleksową izolację termiczną dla każdego typu powierzchni. Swoją funkcję spełniają wobec podłóg pod podkładem z płyt prefabrykowanych, stropodachów pełnych i wentylowanych, czy podłóg w systemach ogrzewania podłogowego. Stanowią także doskonałą bazę pod płyty warstwowe ścienne i dachowe z okładzinami z papy.

Konkurencyjne ceny styropianu fasadowego 3w1 sprawiają, że coraz więcej osób jest zainteresowanych zakupem jednego rodzaju produktu dla całości inwestycji ociepleniowej.

Ceny styropianu elewacyjnego

Jeśli chodzi o styropian elewacyjny, cena odgrywa bardzo ważną rolę. Szczegółowy kosztorys będzie możliwy do ustalenia po wyborze grubości styropianu elewacyjnego, a także jego parametrów izolacyjnych. Najczęściej wybierane grubości to 8-10 cm dla ocieplenia piwnic i fundamentów, 12-15 cm dla izolacji elewacji zewnętrznej, 20-25 cm dla ocieplenia stropodachu, czy 25-30 cm dla przeprowadzenia termoizolacji dachu płaskiego.

Oferta Knauf Therm obejmuje doskonały styropian izolacyjny o uniwersalnym zastosowaniu, sprzedawany w konkurencyjnych cenach. Stajemy się miejscem kompleksowego zaopatrzenia dla każdego typu inwestycji w ocieplenie budynku, gwarantując jej wieloletni sukces w poprawie właściwości termoizolacyjnych.