Sprawdź przewagę płyt Knauf ETIXX nad tradycyjnym styropianem. Staranny montaż płyt styropianowych jest warunkiem uzyskania oczekiwanego przez inwestora celu- jakim jest komfort termiczny i zmniejszenie zużycia energii. Rosnące wymogi techniczne, oczekiwania inwestorów, jak również krótkie terminy realizacji nie zawsze muszą stać w sprzeczności z dokładnym wykonawstwem. W wyniku badań rynku i potrzeb firm wykonawczych powstała unikatowa na skalę europejską płyta EPS. Łączy ona najwyższe właściwości izolacyjne, starannie przemyślaną konstrukcję i udoskonaloną stabilność wymiarową.
W odróżnieniu od innych produktów tego typu, płyty Knauf ETIXX są produkowane technologią formowania w prasie. Pozwoliło to na uzyskanie idealnych parametrów kształtu i lepszej przyczepności. Opracowana w laboratoriach marki Knauf Therm, oryginalna technologia ETIXX jest unikatowym wyrobem na skalę rynku europejskiego.
Doświadczeni wykonawcy wiedzą, że sam wygląd płyty wiele mówi o jej jakości. Nowe płyty marki Knauf Therm można rozpoznać już na pierwszy rzut oka po wytłoczonym logotypie i charakterystycznych symbolach pełniących funkcję opisową.
Technologia formowania w prasie sprawia, że płyta ETIXX Fasada λ 31 posiada idealnie proste krawędzie. Ponadto charakteryzuje się płaską powierzchnią. Gwarantuje to równe przyleganie płyt i szczelność powłoki izolacyjnej. Widoczne na wierzchu płyty pionowe i poziome linie redukują napięcie powierzchniowe, które może wystąpić w warunkach promieniowania UV. Dzięki czemu materiał odznacza się bardzo wysoką stabilnością wymiarową w klasie S5. Starannie opracowany wsad surowcowy i optymalna gęstość 13,5 kg/m3 sprawiają, że produkt cechuje się najlepszym w swojej klasie współczynnikiem przewodzenia ciepła λD=0,031 W/mK. Dzięki temu doskonale nadaje się on do zastosowań w budownictwie pasywnym. Również do izolacji problematycznych stref wymagających materiału o mniejszej grubości, jak loggie, wieńce czy nadproża.
Płyty Knauf ETIXX nadają się do izolacji zewnętrznych zarówno metodą lekką morką ETICS, jak i lekką suchą czy na powierzchni ściany szkieletowej. W zależności od projektowanej charakterystyki energetycznej budynku i potrzeb montażowych można zastosować płytę o grubości 120,150, 200, 250 lub 300 mm.
Nawet najcieplejszy materiał izolacyjny może nie dać oczekiwanego efektu, jeśli nie zostanie prawidłowo ułożony i szczelnie przyklejony do powierzchni fasady.
– Doświadczenia z takich rynków jak Francja czy Włochy pokazują, że ułatwienia oferowane przez technologię ETIXX zapewniają nie tylko profesjonalny montaż w każdych warunkach, ale także oszczędność aż 20% czasu. Ponadto umożliwia dużą oszczędność materiałów wypełniających w postaci pianek montażowych. W znaczącym stopniu wpłynie to nie tylko na ekonomikę prac, ale przede wszystkim na jakość termoizolacji. To nasza odpowiedź na rosnące wyzwania rynku – mówi Cezary Bieżoński Product Menedżer Knauf Therm Styropian Budowlany.
Oznaczenia naniesione zarówno na wierzch, jak i spód płyt ETIXX dostarczają klarownej instrukcji montażu. Widoczne na wierzchu natłoczenia w postaci okręgów z krzyżującymi się liniami wskazują dokładnie miejsca kołkowania. Z kolei od strony montowanej do muru oznaczono okręgami punkty aplikacji zaprawy. System pięciu trapezoidalnych rowków i charakterystyczna, gofrowana struktura płyty zapewniają optymalną przyczepność wszystkich warstw bez potrzeby szlifowania. Oznacza to dodatkową oszczędność czasu na obróbce. Dodatkowo na krawędzi płyty umieszczono czytelną informację o kierunku montażu, co wyklucza ewentualne pomyłki podczas przyklejania płyt. Oryginalne materiały izolacyjne oznaczone logotypem ETIXX są chronione prawnie na terenie wszystkich krajów Unii Europejskiej Patentem europejskim przyznawanym przez Europejski Urząd Patentowy.
Suchy jastrych zdobywa w ostatnim czasie coraz większą popularność w budownictwie. Czym dokładnie[…]
Ciepły montaż okien, który zapewnia niezwykle skuteczną izolację termiczną, zyskuje[…]
Ocieplenie domu pasywnego to kluczowy element zapewniający jego efektywność energetyczną i komfort[…]